YALIN FaN cLuB

YALINCILARIN BULUSMA NOKTASI

AnasayfaKapıTakvimSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş | 

yalın röportaj

YazarMesaj
gülcan&yalın
gümüş YALIN'cı
gümüş YALIN'cı

MesajKonu: yalın röportaj   Cuma Tem. 13, 2007 12:37 pm

"Güller aldığım ilişkim olmadı"

Yalın, aşklarına dair şarkılarından yola çıkarak üstü kapalı özel açıklamalarda bulundu...
07.07.2006 - Hürriyet

Genç şarkıcı Yalın, "Sabah erkenden kalkıp güller aldığım bir ilişkim olmadı ama sonradan kaybettiğiniz zaman ilişkiyi, 'Keşke alsaydım' diyorsunuz. Şarkılarım, ilişkiden öğrendiklerinin toplamının bir yansıması gibi. Bir sevgilim varken de şarkı yazdığım oldu. Ona yazdığım değil de aklıma gelen başka bir şeyden yazdığım oldu" diyor.

Üçüncü albümünün çalışmalarına son sürat devam eden Yalın, bu yaz birçok şehirde konser verecek. Yalın, aşklarına dair şarkılarından yola çıkarak üstü kapalı özel açıklamalarda bulundu.

Yeni albüm çalışmalarınız ne zaman başlayacak? Şarkılar oluştu mu?
Ağustos sonu stüdyo başlar. Beş-altı şarkı yaptım. Bu kez dışarıdan da bir şarkı alacağız galiba. Ben bunun da bir renk olduğunu düşünüyorum.

İnsan büyüdükçe biraz daha korkak olup, duygularını belli etmemeye başlıyor değil mi?
Evet ama yaşayarak çok fazla şey öğreniyorsun. Hem aşkı daha fazla tanıyorsun hem hayatı. İnsanları daha fazla anlamaya başlıyorsun. E tabii bu 35 yaşında daha da başka görünmeye başlayacak. Onun için de her yaşımın ayrı bir ürünü olacak diye düşünüyorum.

Sözleriniz bir erkek için fazla cesur. Üstelik kulağa gerçek gibi geliyor...
Gerçekler ama sevgililerin suratına söylemek konusunda o cesareti bulur muyum bilmiyorum. Sonuçta bu şarkılar sevgiliye yazılmış, sevgilinin arkasından oluşmuş şarkılar.

Daha kolayı yani...
Sevgilinin yüzüne söylenmiş sözler değil ve bu daha kolay tabii. Bu yara almış bir insanın sevgiliye söylediği sözler. Ama yüz yüzeyken Yalın uyanıp sevgilisine gül alır mı ya da "beraber uyansak" der mi bilmiyorum.

Demedi mi hiç, demiyor mu?
Diyorumdur ama o kadar baskın değil. Sabah erkenden kalkıp güller aldığım bir ilişkim olmadı galiba, tam hatırlamıyorum ama sonradan kaybettiğiniz zaman ilişkiyi, "Keşke alsaydım" diyorsunuz.

Bu şarkılar gidenler için mi yazılıyor yoksa hali hazırdakiler için de yazıyor musunuz?
Valla şöyle söyleyeyim, bunlar hep ilişkiden öğrendiklerinin toplamının bir yansıması gibi. Bir sevgilim varken de şarkı yazdığım oldu. Ona yazdığım değil de aklıma gelen başka bir şeyden yazdığım oldu.

Peki sevgililer bunu bildiler mi?
Bilmiyorum. Bir-iki tanesine söylemiş olabilirim, hatırlamıyorum ama söylememeyi tercih ediyorum. Çünkü onlar bende gizli. Güzelliği orada.

Şarkı yazarken neyle besleniyorsunuz? Aşk acısından mı?
Aşk acısından değil, aşkın verdiği duygudan, o heyecandan besleniyorum. Bu negatif de olabilir pozitif de. Aşk yüzünden kendini iyi hissettiğin dönem de olacaktır kötü hissettiğin dönem de. Bir şeyin sana o enerjiyi vermesi lazım. Bu bazen aşktır, bazen hayattır. İnsanın hayattan keyif aldığı "İyi ki yaşıyoruz" dediği zamanlar vardır.

Kaldırabiliyorsan tabii...
Kaldırmalı ama insan. Yeni albümdeki bir şarkıda mesela "Kolay yol yok olmaya giden" diye bir laf var. Bu hep şey fikrinden ortaya çıkmış bir şey, en dibi de en tepeyi de görüp yaşamak lazım. Her birinde aynı güçte ayakta kalabilmek önemli. Bu olmuş insanların başardığı şey.

Siz olduğunu düşünüyor musunuz?
Yok... Şöyle söyleyeceğim, benim yaşımda bir insanın "oldum" demesi çok mümkün değil. Ben daha hayatımda her şeyi yaşamadım. Bir insanın olması için dediğim gibi en dibi görmesi lazım.

Ünlü olmanın getirdiği ekstra zorluklar da var değil mi?
Var tabii. Susmayı öğrenmek zorundasın, sineye çekmeyi, kırılmamayı öğrenmek zorundasın. Bu bir savaş. Bizim işimizde ürün her şeyden önce sen olduğum için kişisel olarak sen eleştiriliyorsun. Kendini korumayı, ortalıkta görünmemeyi de başarıyorsun.

YOZLAŞTIRILMIŞ TÜRKÇEYE HAYIR!!!!!!
Kullanıcı profilini gör
enise/y-a-l-ı-n
ALTIN YALIN'cı
ALTIN YALIN'cı

MesajKonu: Geri: yalın röportaj   Cuma Tem. 13, 2007 3:22 pm

teşkurlerr
Kullanıcı profilini gör http://www.littleboyhsnyya.forumlari.net

yalın röportaj
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-