YALIN FaN cLuB

YALINCILARIN BULUSMA NOKTASI

AnasayfaKapıTakvimSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş | 

PAPATYA DERGİSİ YALIN RÖPORTAJI(Kesin Duymuşsunuzdur)

YazarMesaj
gülcan&yalın
gümüş YALIN'cı
gümüş YALIN'cı

MesajKonu: PAPATYA DERGİSİ YALIN RÖPORTAJI(Kesin Duymuşsunuzdur)   Perş. Tem. 05, 2007 1:40 pm

YALIN

Sıcacık şarkılarıyla bize aynı yaz mevsimi gibi yeni ve güzel başlangıçları hatırlatan, kendine has yorumlarıyla yüreğimizi ısıtan, yakışıklılığıyla bütün bayan hayranlarını büyüleyen Yalın bizlerle beraber oldu bu ay. Kendisiyle çok güzel ve samimi bir söyleşi yaptık, yeni albümünü ve hayatını konuştuk.

*Müzik piyasasına "Zalim" bestenizle dillere destan bir giriş yaptınız. Son yıllarda Türkiye'de yeni çıkış yapan sanatçılar arasında albüm yayınlanmasına takiben 4 ay gibi kısa bir sürede 500.000 satarak, korsana rağmen, 2004 yılının en çok satan albümü olmuştu. Bu başarıyı neye bağlıyorsunuz?

Yalın : Bir şeylere inanarak yola çıktık. Ben ilk albümü çıkardığım zaman yarım milyon satacağını tahmin edemezdim. Böyle şeyleri yaşaya yaşaya insan hedeflerini hep daha yukarı koyuyor, daha da başarılı olmak istiyor. Hiçbir zaman tatmin olmayacağım, en azından bunu kendimden biliyorum. Hep daha iyisini yapmayı istemek ve inanmak başarıyı getiriyor.

*Peki bu bir anda gelen başarı ve şöhret hayatınızda pekçok değişim yaşadınız. Bu değişim karşısında baş dönmenizi engellemek, ayaklarınızın yere sağlam basmasını sağlamak için neler yaptınız? Zira gördüğümüz kadarıyla sansayyonlardan ve polemiklerden uzak kendi gönlünüzce bir hayat yaşıyorsunuz.

Yalın: İlk başlarda gösterilen ilgi çok korkuttu ama sonra bana verilen en güzel hediye olduğunu fark ettim. İşinizle, başarınızla gelen bir şöhret olduğu için bu sorumlulukları beraberinde getiriyor. Sorumlulukların bilincinde olmak ayaklarını yere sağlam basmayı sağlıyor. Hepsi birbirine bağlı aslında...

*Çok güzel söz ve müziklere imza atıyorsunuz, yorumunuz da çok güzel. Hatta siz sadece müzik yapmıyor adeta büyülü bir müzik dünyasının içinde yaşıyorsunuz. Bize biraz da o dünyadan bahsedermisiniz? Sizin için müzik ne ifade ediyor?

Yalın: Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Şarkı yazarken sadece aşk acısından değil, aşkın verdiği tüm duygulardan heyecandan besleniyorum. Bu negatifte olabilir pozitifte. Birşeyin o enerjiyi vermesi lazım. Bu bazen aşk oluyor bazen hayat. Yaşadığım hissettiğim şeylerden etkilenerek yapıyorum şarkılarımı belkide bu kadar samimi olması sizde o hissi oluşturuyor.

*Hayranlarınızın merakla beklediği 3. albümünüz "Herşey Sensin" nihayet müzik marketlerde yerini aldı. Bu albümde de yine tüm şarkıların söz ve müzikleri size ait. Nasıl bir albüm oldu "Herşey Sensin" . Gerek müzikal yapı gerekse sözleri açısından diğer albümleriniz ile kıyaslama yaparsanız neler söylersiniz?

Yalın: Albümü yapmadan önce kendi kendime dedimki ; "Öğrencilik hayatına geri dönmelisin. Onun için yurtdışına gittim. Bir yıla yakın orada yaşadım. Bu albümün çoğu şarkı sözünü de orada yazdım. Birkaç parçanın sözlerini ise lise yıllarımda yazmıştım. Birinci albüm çok naif, amatör ve içtendi. O zaman daha çocuksuydum. Büyüdükçe duygularda, laflarda değişiyor. Şimdi hayatı sorgulayan sözler var albümde. Hem müzik hem sözler açısından bir olgunluk dönemlik albümü.

*Bir dönem Londra'da yaşadınız. Yeni albümünüz için ilham aldınız. Zannediyorum o şehrin sizin için çok başka bir anlamı var. Bu yüzden birazda Londra'dan bahsedelim istiyorum. Şehrin o kendine has romantizmi ve gizemi sizin yaratıcılığınızı nasıl etkiledi?

Yalın: Londra'ya karşı herzaman özel ilgim ve sevgim vardı. Oradaki insanların yaşam tarzlarını, yaşama bakış açılarını, İngiliz müziğini seviyorum. Londra'ya hem okul hem de bu albümün şarkılarını yazarken rahat olmak için gittim.İstanbul'daki yaşamın içinde olmak bir süre sonra sizi günlük monotonluğun içine çok sokuyor, işlerden kendinizi uzaklaştıramıyorsunuz. Londra'da daha yalnızdım, daha kendimleydim. Sevdiklerimi özlüyordum ordayken. Bu beni ayrıca motive ediyordu. Ayrıca Londra biraz gri ve depresif bir şehir. Yazdığım şarkılara o şehrin havası çok yaradı.

*Aşk hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu kadar duygu dolu şarkılar yazıp besteleyen bir insan olarak hayatınızda bu duyguyuy nasıl yaşıyorsunuz?

Yalın: Aşk öyle bir duygu ki, insanın hayatını değiştirir, ayaklarını yerden keser, unutkanlık, mide ağrısı yapar, başka bir insan yapar. Aşkı hissetmeden yaşamanın enayilik, zaman kaybı, hayatı boşa geçirmek olduğunu düşünüyorum. Aşk, en kötü yeri bile güzelleştirir, en kötü psikolojiyi düzeltir, en büüyk sıkıntılardan çıkarır. Aşık olunca durur hayat...

*Özel hayatınızda arkadaşlarının ve ailesinin yanında Yalın nasıl biridir? Sizi yakından tanıyanlar hangi cümlelerle anlatırlar? Peki siz kendinizi hangi cümlelerle anlatırsınız?

Yalın: Samimi ve doğalımdır. Çevremdekileri o an mutsuz olsam da mutlu etmeyi severim. Onlara karşı ince düşünmeyi severim. Çabuk panik yaparım. Rahatsızım bu konuda, bunu sevmediklerini biliyorum.

*Herkesinde gönlünde bir aslan yatar, peki sizin en büyük hayaliniz nedir?

Yalın: 3,5 senedir hayatımın en güzel günlerini yaşıyorum. Çok sevdiğim bir işi yapıyorum. Hedeflerime yaklaşıyor olmak çok büyük keyif veriyor bana.En büyük hedeflerimden biri şarkılarımı dinletebildiğim kadar geniş kitlelere dinletebilmem. Yurtdışında şansımı denemek istiyorum. Başka türlü geniş kitleye ulaşmanın yolu yok. Dünyanın müzik dili ingilizce. Bu şansımıda kullanacağım. Orada çok iyi kontaklarım oldu. Shaggy'le düet yaptık. O sayede tanıdığım prodüktörler var.

*Hobileriniz varmı?

Yalın: Arkadaşlarımla Playstation oynamak, internette vakit geçirmek en keyif aldıklarım. Masa tenisi ve yazları vakit buldukça yelken yapmakta favori sporlarım arasında

En son tarafından Çarş. Tem. 11, 2007 7:15 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör
YaLıNisT
Admin
Admin

Kadın Mesaj Sayısı : 465
Emploi : Sadece YALIN!
Lakap : YaLıNisT

MesajKonu: Geri: PAPATYA DERGİSİ YALIN RÖPORTAJI(Kesin Duymuşsunuzdur)   Perş. Tem. 05, 2007 1:55 pm

biliodum ama çok saol Wink alkış YALIN fan öptüm aşık

Kullanıcı profilini gör http://hsyn-yalinfanclub.forumzen.com
enise/y-a-l-ı-n
ALTIN YALIN'cı
ALTIN YALIN'cı

MesajKonu: Geri: PAPATYA DERGİSİ YALIN RÖPORTAJI(Kesin Duymuşsunuzdur)   Perş. Tem. 05, 2007 2:55 pm

ewt bende bılıodum ama yınede soall
Kullanıcı profilini gör http://www.littleboyhsnyya.forumlari.net
enise/y-a-l-ı-n
ALTIN YALIN'cı
ALTIN YALIN'cı

MesajKonu: Geri: PAPATYA DERGİSİ YALIN RÖPORTAJI(Kesin Duymuşsunuzdur)   Perş. Tem. 05, 2007 2:59 pm

çok tatlı cevaplar vermışş yaww Very Happy
YaLıNisT
Admin
Admin

Kadın Mesaj Sayısı : 465
Emploi : Sadece YALIN!
Lakap : YaLıNisT

MesajKonu: Geri: PAPATYA DERGİSİ YALIN RÖPORTAJI(Kesin Duymuşsunuzdur)   Perş. Tem. 05, 2007 2:59 pm

enise/y-a-l-ı-n demiş ki:
çok tatlı cevaplar vermışş yaww Very Happy
her zmanki gibi I love you alkış aşık aşık YALIN fan

Kullanıcı profilini gör http://hsyn-yalinfanclub.forumzen.com
enise/y-a-l-ı-n
ALTIN YALIN'cı
ALTIN YALIN'cı

MesajKonu: Geri: PAPATYA DERGİSİ YALIN RÖPORTAJI(Kesin Duymuşsunuzdur)   Cuma Tem. 06, 2007 11:54 am

ewt her zmnkmkı gibi Very Happy YALIN fan
gülcan&yalın
gümüş YALIN'cı
gümüş YALIN'cı

MesajKonu: Geri: PAPATYA DERGİSİ YALIN RÖPORTAJI(Kesin Duymuşsunuzdur)   Cuma Tem. 06, 2007 6:30 pm

ya bi kerede bilmediğiniz bişi koysam şaşırıp kalcam valla

YOZLAŞTIRILMIŞ TÜRKÇEYE HAYIR!!!!!!
Kullanıcı profilini gör
enise/y-a-l-ı-n
ALTIN YALIN'cı
ALTIN YALIN'cı

MesajKonu: Geri: PAPATYA DERGİSİ YALIN RÖPORTAJI(Kesin Duymuşsunuzdur)   Cuma Tem. 06, 2007 7:43 pm

hehe gulcan yaww

PAPATYA DERGİSİ YALIN RÖPORTAJI(Kesin Duymuşsunuzdur)
1 sayfadaki 1 sayfası